greenhouse, allotment garden, garden shed, garden, schwerin, nature, germany, greenhouse, greenhouse, greenhouse, greenhouse, greenhouse, allotment garden, allotment garden, allotment garden, garden shed

Wil jij op een eenvoudige manier water besparen? Dan is een regenton een slimme keuze. Met een regenton vang je regenwater op dat je later kunt gebruiken voor bijvoorbeeld het besproeien van de tuin, het wassen van ramen of zelfs het schoonmaken van je fiets. Zo hoef je minder kraanwater te gebruiken en draag je bij aan een beter milieu.

Waarom een regenton zo handig is

Regenwater is gratis en komt vanzelf naar beneden. Met een regenton maak je daar handig gebruik van. Je sluit de ton eenvoudig aan op de regenpijp, waardoor het water direct wordt opgevangen. In korte tijd kun je zo heel wat liters regenwater opslaan.

Een groot voordeel van een regenton is dat je er veel mee kunt doen. Je kunt er de planten in de tuin mee water geven, wat beter is voor de planten dan kraanwater. Regenwater bevat namelijk geen kalk, waardoor het gezonder is voor bloemen en struiken. Ook voor het wassen van ramen is regenwater ideaal, omdat je minder snel vlekken ziet.

Daarnaast helpt het gebruik van een regenton om wateroverlast te verminderen. Bij zware regenbuien vang je een deel van het water op, waardoor het riool minder snel overloopt.

Waar let je op bij de aankoop?

Als je een regenton wilt kopen, zijn er een paar dingen waar je op kunt letten. Denk allereerst aan de inhoud. Hoe groter de ton, hoe meer water je kunt opslaan. Bedenk hoeveel ruimte je hebt in je tuin of op je balkon en kies een formaat dat daar goed bij past.

Daarnaast is het slim om te kijken naar het materiaal. Kunststof is licht en makkelijk te verplaatsen, terwijl hout vaak een mooie, natuurlijke uitstraling heeft. Controleer ook of de ton een goed deksel heeft, zodat er geen vuil of insecten in het water komen.

Met een regenton bespaar je niet alleen water, maar geef je ook jouw tuin een duurzame boost. Kies vandaag nog jouw ideale regenton en begin met het opvangen van regenwater!

Door Redactie

Geef een reactie